Kefírová mapa Slovenska

Vitajte na mape priateľov živej kultúry ochotných sa so svojím kefírovým jadrom/zrnom podeliť! Zameraní sme prednostne na kyslomliečny nápoj, ak však pestujete aj iné kultúry, aj na to je priestor.

Kefírové jadro pomerne rýchlo rastie. Zrná si pýtajú o to, aby sa dostali ďalej, širšie, k ďalším ľuďom. Ak sa sám o kefír doma staráš a rád by si sa oň podelil/a – daj o sebe vedieť!

Postupne prechádzame z GoogleMaps na českú mapovú platformu Mapotic, na ktorej si môžete svoje kefírové miesto spravovať vy sami. Na tejto kefírovej mape môžete okrem iného označiť, či kefírové jadro práve máte nazvyš, alebo nie.

V pravom hornom rohu je červené tlačítko „Pridať nové miesto“. Údaje o mieste potom môžete upravovať kliknutím na okrúhlu ikonu s obrázkom ceruzky v pravom hornom rohu panelu, ktorý sa zobrazí po rozkliknutí miesta. Keby ste mali nejaké ťažkosti alebo otázky – pokojne sa na mňa obráťte (svorad nazemi.sk.).

Kefírové jadro/zrno určite šírte v riadne živej podobe, v poháriku s mliekom (nie sušené ani mrazené) – aby bolo isté, že sa hneď a v dobrej sile v novom domove rozbehne.

Aj stará mapa bude ešte nejaký čas dostupná – nechám ju, až kým sa nová platforma nezaplní a neosvedčí.

Pre otázky a odpovede ohľadom domácej prípravy pozrite články na tomto webe alebo navštívte našu skupinu na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/kefir.nazemi


Pozri aj:

Kde získať kefírové jadro? Na mape nájdeš miesta a spojenia na ľudí, ktorí sú ochotní sa o svoj kefírový základ podeliť.

Odkazy
Webové stránky združení a spoločností Poľnoinfo.sk: Mliečne automaty Rodná cesta, časopis pre obrodu prírodného života, pôvodnej kultúry, vedomia a ducha:
Čítať ďalej
Plnohodnotná výživa
Aby boli ľudia zdraví a⁠ telesne aj duševne silní, potre­bujú mimo iného zdravé a⁠ plnohodnotné jedlo. Takáto výživa deťom umožní
Čítať ďalej
Skúsenosti: Kefír a zdravie
Nižšie vyberám spracované odpovede z výsledkov prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 35 členov skupiny Kefír – výživná a liečivá kultúra domova na Facebooku.
Čítať ďalej
Obsah knihy
V knihe Domáci liečivý kefír nechýba návod ako sa doma starať o svoj kefír, recepty, príbehy a skúsenosti, a tiež
Čítať ďalej
Recepty s kefírom
V závislosti od vytvorených podmienok môže mať kefír viac podôb: Vynikne ako zdravšia obdoba jogurtu či kys­lé­ho mlieka a v
Čítať ďalej
Spojenie
Ak máte otázky či podnety (alebo by ste radi získali knihu Príručka priateľov živej kultúry: Domáci liečivý kefír) – napíšte
Čítať ďalej