Kniha Domáci liečivý kefír

Je nielen o domácej výrobe kefíru! Aj o prekvapivo úzkych vzťahoch medzi zdravým jedlom a šťastným životom. Spolu s domácou výrobou kefíru odhalíme súvislosti medzi plnohodnotnou výživou a telesným aj duševným zdravím.

Knižku si možno objednať – napíš mi na: kefir nazemi.sk

Domáci kefír priaznivo pôsobí nielen pri tráviacich a kožných ťažkostiach a alergiách – pomáha aj pri trvajúcej úzkosti či depresii. Šťastie sa začína vnútri nás – doslova v bruchu – skutočne platí, že láska ide (aj) cez žalúdok. Dotýkať sa budeme aj prírodného hospodárenia, ekológie a dejín – narodenia aj tajomstva nesmrteľnosti 🙂

Príručka priateľov živej kultúry: Domáci liečivý kefír vyjde koncom septembra. Knižka bude mať vyše 184 strán, rozmer A5, farebnú tlač a krásne jemné obrázky.

Náhľad knižky – výber 24 strán (PDF, 9 MB)

Za ilustrácie vďačím Mgr. Ivane Szabóovej

Obsahuje podrobný návod, ako sa doma starať o svoj kefír, ďalej recepty, vysvetlenie liečivého pôsobenia a veľa zaujímavých článkov o našich mikrobiálnych priateľoch a o plnohodnotnej výžive.

Obsah knihy

Príprava vydania a Marcelom Antalom (vydavateľstvo Alter Nativa z Brdárky)

Vďaka všetkým, ktorí ku vzniku knižky prispeli (napríklad prostredníctvom platformy Startlab). Chvála aj všetkým živlom a divom, ktorým vďačím za to, že knižka vznikla 🙂

Nech sa nám darí,
nech sila prúdi,
a kefír chutí!

Svorad


Pozri aj:

Časovky
Krátke správy či príspevky. Pozri aj:
Čítať ďalej
Kefír doma
Nižšie nájdeš odpovede na základné otázky ohľadom do­má­cej výroby mliečneho kefíru. Domáci kefír má niekoľko vý­hod oproti tomu z ob­cho­du:
Čítať ďalej
Odkazy
Webové stránky združení a spoločností Poľnoinfo.sk: Mliečne automaty Rodná cesta, časopis pre obrodu prírodného života, pôvodnej kultúry, vedomia a ducha:
Čítať ďalej
Skúsenosti: Kefír a zdravie
Nižšie vyberám spracované odpovede z výsledkov prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 35 členov skupiny Kefír – výživná a liečivá kultúra domova na Facebooku.
Čítať ďalej
Mapa mliečnych automatov
 Pozri aj:
Čítať ďalej
Kefír vedecky
O⁠ zdravotných účinkoch kefíru pojednáva množstvo ve­dec­kých štúdií, ktorých prehľady sú dostupné na internete. Nižšie uvá­dza­m preklady úryv­kov niektorých z
Čítať ďalej